Studium a práce v Austrálii

Vyber si jeden z našich top programů

Jak postupovat krok za krokem

 • Úvodní
  schůzka
 • Výběr
  destinace
 • Výber školy
  a kurzu
 • Žádost o
  studentská viza
 • Před
  odletem
 • První dny
  v Austrálii

Úvodní schůzka

Vše začíná úvodní schůzkou v naší kanceláři, která je nezávazná a bezplatná. Podle svého bydliště si vyberte kancelář v Praze, Brně nebo Bratislavě. Abychom mohli zaručit, že se vám budeme nerušeně a naplno věnovat, doporučujeme se na schůzku předem objednat. Pro zájemce z jiných oblastí nebo ze zahraničí nabízíme telefonické i emailové konzultace. Všichni naši konzultanti mají osobní zkušenost se studentským pobytem a pravidelně se do Austrálie vracejí. Informace o vízech poskytují registrovaní migrační agenti.

Po první návštěvě vám elektronicky zašleme náš e-katalog plný informací, škol, rad i typů.

Výběr destinace

Jedním z důležitých rozhodnutí na samém počátku je výběr vhodné destinace. Možná vás nepřekvapí, že pro nás neexistuje jedno nejlepší místo, které bychom upřednostňovali.

Ze zkušenosti víme, že většina zájemců si vybere velké město. Vždy záleží na tom, co od dané lokality očekáváte. Je vhodné porovnávat pracovní příležitosti, možnosti studia a styl života.

Naši konzultanti mají s Austrálií bohaté zkušenosti a pomohou vám vybrat si podle vašich představ.

Další informace

Pořadí vyhledávaných studentských destinací, seřazené podle počtu českých a slovenských studentů:

 1. Sydney
 2. Brisbane
 3. Perth
 4. Gold Coast
 5. Melbourne

Tabulka porovnání studentských destinací
Podrobné informace o studentských destinacích v Austrálii

Výběr školy, kurzu a rezervace ubytování

Výběrem konkrétní školy a kurzu se zabýváme zpravidla při druhém osobním setkání v jedné z našich kanceláří. Nezapomeňte, že vhodný výběr školy a kurzu má zásadní vliv na celý váš studentský pobyt. Proto se také snažíme školy pečlivě vybírat a o způsobu kombinací jednotlivých kurzů jednáme individuálně, abychom vám zajistili maximální možnou kvalitu při současné nejnižší možné ceně, flexibilní rozvrh a ještě nabídli dostatečný počet týdnů prázdnin mezi kurzy.

AustraliaOnline nabízí nejširší možnou nabídku škol a kurzů po celé Austrálii.

Přejdi na přehled vybraných škol a kurzů
Kalkulace nákladů na studium

V této fázi je také užitečné začít uvažovat o prvním ubytování v Austrálii po vašem příletu. AustraliaOnline nabízí všechny možné druhy ubytování včetně apartmánů na první čtyři týdny.

Další informace

Než se k nám vydáš, porovnej jednotlivé školy z pohledu docházky, rozvrhu, předpokládané úrovně jazykové dovednosti, možnosti pravidleného splácení studia během pobytu a dle délky studia:

Porovnej si jednotlivé druhy škol

Fotografie propagacnich materialu skol

O studentská víza můžete žádat v případě, že jste už vybrali a zaplatili školu (máte v ruce COE) a zajistili jste si zdravotní pojištění (OSHC).

Ačkoliv se může zdát, že vyřízení víza je jen rutina, platí to jen v případě, že se v této oblasti dobře vyznáte. Garantujeme, že na nás se můžete zcela spolehnout. Ostatně, zkušenosti sbíráme již od roku 1993, tedy nejdéle ze všech českých a slovenských agentur. Naši klíčoví poradci jsou držiteli migračních licencí.

Už na začátku celého procesu vyřizování víz uvažujeme o vaší budoucnosti, protože pro získání dalších víz mají i údaje uvedené v předchozích žádostech velký význam. Naše agentura se též specializuje na dependant víza pro manžele, nesezdané páry a další členy rodiny.

Přejdi na stránku o vízech
Výhody spolupráce s registrovaným migračním poradcem

Detail kreditní karty a cestovního víza do Austrálie

Než vyrazíte vstříc novým zkušenostem, zbývá jen pár posledních záležitostí, které je nutné před odletem vyřídit. Níže jsme pro vás připravili krátký seznam.

Ukaž, na co nesmím zapomenout

Pokud ještě nemáte zařízenou letenku, přejděte do příslušné sekce.

Rezervovat letenku

Kompletní přehled všech věcí, které musím vyřídit před odleteme hledejte na následující stránce:

Podrobný postup, co udělat před odletem 

Pohled uličkou v letadle

Hned na začátku vás můžeme uklidnit, protože naše agentura provozuje v Sydney jedno z největších studentských center. Pokud byla Sydney Vaše volba, pak by první kroky měli vést k nám.

Samozřejmě, že ochuzeni nezůstanou ani studenti v ostatních destinacích. Pro ty jsme připravili první informační balíček a kromě toho nás můžou v Austrálii kdykoliv kontaktovat.

Pro lepší orientaci vám přinášíme přehlednou tabulku, jak to bude probíhat na začátku vašeho studentského pobytu v Austrálii

Ukaž, jak to v Austrálii probíhá

Kdyby to snad nebylo jasné, připravili jsme pro vás podrobné instrukce. 😉

Podrobně o tom, co mě čeká po příletu 

Dívka sedí na lehátku a čte si

 • Studentské
  centrum
 • Výběr školy
  a kurzu
 • Prodloužení
  studentského víza
 • Před návratem
  domů

Každému doporučujeme, aby zůstal s našim sydneyským centrem v kontaktu, protože kolegové vám mohou průběžně radit co dělat, abyste si víza snadno prodloužili. Ochotně pomůžeme i těm, kteří původně přijeli přes jinou agenturu. Při prodloužení víza je volba správné agentury velmi důležitá, protože každý chce mít jistotu, že se mu podaří víza prodloužit.

Výhody spolupráce s registrovaným migračním poradcem

Pobočka Australiaonline

Jaké mám možnosti?

1. Prodloužit studentské vízum

Doporučujeme využít zkušeností kolegů ze sydneyského centra. Při prodloužení školy prostřednictvím naší agentury máte vyřízení zcela zdarma.

Jak prodloužit studentské vízum 

2. Zůstat na turistická víza

Jestliže jste již na území Austrálie nelze žádat online o e-visitor visa. Pro prodloužení pobytu za účelem cestování musíte splnit podmínky turistického víza (sublass 600).

Jak přejít na turistická víza

3. Žádat o jiný druh víz

V situaci, kdy splníte podmínky, můžete žádat o jiný druh víza (např. Temporary Graduate visa pro absolventy, s485), za určitých podmínek též o trvalý pobyt.

4. Odcestovat domů

Víza vám končí vždy 1 až 2 měsíce po skončení původního kurzu, a to je čas, který můžete využít k procestování Austrálie. Než vyrazíš prohlídni:

S volbou nové školy je vhodné začít dříve než vám skončí původní kurz, ideálně dva měsíce před. Při výběru nového kurzu je vhodné vzít v úvahu následující skutečnosti:

a) Současnou polohu vašeho ubytování nebo práce

b) Návaznost nového kurzu na předchozí studium

c) Schopnost prokázání finančního krytí

Poradci ze studentského centra AustraliaOnline v Sydney vám ochotně domluví schůzku se zástupcem nové školy nebo dokonce bezplatnou zkušební lekci. Při výběru školy se můžete řidit doporučením svých přátel, ale nakonec je nejlepší školu navštívit.

Nezapomeňte, že odborné školy v Austrálii je možné platit ve splátkách, prodloužení školy tak nemusí být finančně náročně. Podrobněji na stránce:

Kalkulace nákladů na studium 

AustraliaOnline vám nabízí nejširší možnou nabídku škol a kurzů po celé Austrálii.

Přejdi na přehled vybraných škol a kurzů

Před tím, než se k nám vydáš, porovnej jednotlivé školy z pohledu docházky, rozvrhu, předpokládané úrovně jazykové dovednosti, možnosti pravidelného splácení studia během pobytu a dle délky studia:

Porovnej si jednotlivé druhy škol

Již jsme zmiňovali, že pravidelná návštěva našeho studentského centra v Sydney zajistí vaši informovanost. Nesmíte se nechat zmást tím, že jste již jedno vízum dostali. Obecně totiž platí, že další vízum je o něco těžší získat než to předchozí, a samotné prodlužování má své zvláštnosti.

V Austrálii je nutné počítat s tím, že při prodlužování víza musíte emigrační úřad přesvědčit o tom, že jste splnili všechny podmínky víza původního a též, že jste naplnili vaše původní záměry, pro které vám bylo vízum uděleno.

Doporučujeme proto využít ke zprostředkování víz stejnou agenturu nebo mít alespoň k dispozici kopii vaší původní žádosti.

Výhody spolupráce s registrovaným migračním poradcem

V čem se odlišuje prodloužení víza od původních žádostí:

Ve studentském centru v Sydney působí česky hovořící migrační poradci, jejichž služby doporučujeme využít. Při prodloužení školy prostřednictvím naší agentury máte vyřízení víza zcela zdarma.

a) Musíte prokázat, že jste neporušili žádnou z původních podmínek víz. (např. nepřekročení příjmů z práce odpovídající pracovnímu povolení 40h/14 dní)

b) Druhé a další vízum, které v Austrálii prodlužujete je extra zpoplatněno (tzv. subsequent temporary application charge).

c) v případě zamítnutí mám možnost bránit se u nezávislé instituce MRT (Migration Review Tribunal)

Jak prodloužit studentské vízum 

Až nastane ten čas, že se budete chtít s Austrálii rozloučit, doporučujeme navštívit naši agenturu, kde Vám poradíme na co nesmíte před svým návratem domů zapomenout.

Co vyřídit před plánovaným návratem domů
Studentská víza vám umožnují z Austrálie odcestovat a zase se na ně vrátit, jestliže jsou stále platná a jestliže vám nebyla mezitím zrušena (muti-travel).

Doporučujeme zkontrolovat termín návratu na vaší letence a pokud máte naši letenku, rádi zajistíme případnou změnu termínu. Pro ty co přileteli na jednosměrnou letenku, zajistíme let zpět. Doporučujeme zkontrolovat termín návratu na vaší letence a pokud máte naši letenku, rádi zajistíme případnou změnu termínu. Pro ty co přileteli na jednosměrnou letenku, zajistíme let zpět.

Přejdi na letenky 

Pán si pořizuje selfie s klokanem
Zpracovali jsme pro vás kompletní přehled všeho co udělat před návratem zpět domů

Co udělat před návratem 

 • Plánování
 • Víza k
  cestování
 • Výběr
  produktu
 • AustraliaOnline
  TRAVEL

Cestování po Austrálii je vhodné dopředu dopodrobna naplánovat, neboť v Austrálii to chodí úplně opačně než v Evropě. Zpravidla nenajdete žádné „last minute“ akce nebo poslední místa v letadle za nižší cenu. Slevy se vyhlašují celé měsíce předem a čím později kupujete letenky, tím vyšší cenu platíte. Podobně to chodí i s ubytováním. Hotely a ubytovny se mohou hlavně v čase nejvyšší sezony rychle naplnit a pokud nechcete riskovat a spoléhat se na náhodné zrušení rezervací jiných cestovatelů, je lepší mít lůžko potvrzeno předem. To vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili na internetu nebo hledáním levných hotelů. Když jste na dovolené, vychutnávejte si každou chvíli a plánování se věnujte v předstihu.

Austrálie je obrovský kontinent, větší než Evropa a téměř 100x větší než česká republika. Nelze ji tedy procestovat celou, rozhodně né v řádu dnů nebo týdnů. V nabídce máme produkty, které uspokojí každého cestovatele, ať už je váš styl cestování jakýkoliv.

V rámci plně zorganizovaných zájezdů vám zajistíme dopravu, ubytování, stravu i aktivity spolu s podrobným výkladem místního průvodce. Zabezpečíme vám také vstupy na různé atrakce a poplatky národních parků. Takto se naučíte o dané lokalitě nejvíc, aniž by jste noci trávili čtením rozsáhlých cestopisů, studováním map a nebo byli závislí na doporučení jiných. Nezapomínejte, že každý má jiné zážitky a nároky a co se libí nám, nemusí se líbit vám.

Výhodou je také cestování ve skupině, pokud nemáte s sebou vlastní kamarády, určitě si je najdete z řad zahraničních turistů, stejně smýšlejících lidí se stejnými pohnutkami. Jiní cestovatelé, hlavně ti, kteří si na cestovaní mohli vymezit více času, vyráží na vlastní pěst ve stylu „Roadtrip“. I s tím vám můžeme pomoct. Sehnat spolehlivé auto s plným pojištěním a naplánovat vaší trasu tak, aby jste neminuli ty nejzajímavější místa. Připravte se však na mnohem větší vzdálenosti než na jaké jste byli zvyklí v domácích podmínkách.

Mapa Austrálie

Pro to, abyste mohli v Austrálii cestovat potřebujete získat víza. Nejčastěji se jedná o víza turistická nebo studentská. Prakticky lze ale cestovat na jakýkoliv jiný druh víza.

Nenechávejte si vyřízení víz na poslední chvíli! Doporučujeme řešit víza jako první, následně letenky, případně rezervace výletu a ubytování.

Studenti přijíždějící do Austrálie na studentská víza můžou libovolně cestovat po australském území i mimo něj, za předpokladu dodržení vízových podmínek. Možnostem studia a podmínkám pro získání studentských víz se podrobně věnujeme v sekci studium.

Turistická víza se nejčastěji udělují s platností na jeden rok s délkou pobytu 3 až 12 měsíců. V případě zájmu o tento druh přejděte do sekce turistická víza do Austrálie.

Fotografie cestovního víza

Naše cestovní kancelář vám vyřídí vše, co s vaší dovolenou souvisí – mezinárodní i lokální letenky, hotely a hostely, organizované zájezdy případně i jednotlivé aktivity jako seskoky padákem, bungee jumping, jízdu na koni, potápění k vraku lodi, plavání s velrybími žraloky, pronájem auta nebo karavanu, lístky na kulturní nebo sportovní akce, cestovní pojištění, a mnoho dalšího.

Jsme součástí sítě australských cestovních kanceláří, to znamená, že máme přístup k nejlepším cenám a zvýhodněným nabídkám z největší databáze všech produktů. Vzhledem k tomu, že naše cestovní kancelář na Australském trhu působí přes 10 let, máme osobní kontakty na operátory a provozovatele lokálního turismu. S námi se neztratíte!

Dívka a chlapec sedí na Terénním autě v Austrálii

Neváhejte nás kontaktovat již z ČR/SR, když začínáte přemýšlet nad svojí cestu do Austrálie. Poradíme jak nejlíp naplánovat vaší cestu v rámci vašich možností tak, aby jste využili svůj čas na jižní polokouli na maximum. Pomůžeme vám s každým krokem, aby jste měli jednotlivé výlety potvrzeny, zajištěné přelety mezi jednotlivými destinacemi a rezervované ubytování dle vašich preferencí.

Platby můžete jednoduše provádět pomocí platebních karet (VISA, MC) nebo bankovním převodem. Obratem dostanete kompletní itinerář vaší cesty s adresami, kontakty a popisy všech aktivit, které vás čekají. Další výhodou pobočky v Sydney je, že se na nás můžete obrátit během cestování, kdybyste potřebovali pomoc nebo vás zastihlo něco neočekávaného. Dobrodružství nečeká!

Lidé mají schůzku v prostorech Australionline

Urychlete celý proces a dokončete registraci za 1 minutu

Registrovat se do programu

Novinky a články

Terka o životě na druhé straně Země

Austrálie mě vždycky lákala a když se mě lidi ptali proč, nevěděla jsem. Věděla jsem jen to, že mě tam čeká něco magického. Dneska už je to už rok, co jsem přistála v Sydney a plním si svůj sen …… Více

Rodinná škola v srdci Gold Coast

Škola, která ti pomůže se cítit jako doma, přestože se budeš nacházet na druhé straně světa. Představujeme ti Inforum Education, rodinnou jazykovou školu v Austrálii, která vyniká kvalitní výukou s velmi individuálním přístupem. Přátelská atmosféra, která tě chytne za srdce… Více

Uč se angličtinu poblíž australské pláže. Využij zápisné zdarma

Jen si to představ. Učíš se angličtinu v mezinárodním prostředí na těch nejkrásnějších místech, na druhém konci světa, v Austrálii. Po inspirativních a obohacujících lekcích se vydáváš na pláž, která se od tvého kampusu nachází asi 10 minut. Procházíš se… Více

AustraliaOnline slaví 30 let a lyžovačka v Austrálii

AustraliaOnline slaví 30 let! Už víc než čtvrt století agentura plní sny o životě v Austrálii. Za celou dobu využilo našich služeb více než 7 476 lidí, přičemž 99,4 % našich víz bylo úspěšně podáno a více než 80 %… Více

Napište nám

Nebo nám rovnou
napište

  Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

  Zaujal vás některý z našich programů, máte dotaz nebo potřebujete poradit? Napište nám a my vás budeme kontaktovat.

  Kontakty

  Domluv si konzultaci

  Romana Procházková

  +420 733 123 999 info@australiaonline.cz

  Australiaonline v Praze lze kontaktovat i přes:  Více kontaktů

  Adresa:

  Opletalova 23, 4. patro,
  110 00 Praha 1

  Otevírací doba:

  Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

  Volejte: + 420 733 123 999


  +420 211 221 501 info@australiaonline.cz

  Australiaonline v Brně lze kontaktovat i přes:  Více kontaktů

  Adresa:

  Rašínova 103/2
  602 00 Brno

  Otevírací doba:

  Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

  Volejte: + 420 211 221 501

  Kamil Glinský

  +421 918 570 900 kamil@australiaonline.sk

  Australiaonline v Bratislavě lze kontaktovat i přes:

  Australiaonline Bratislava
  Více kontaktů

  Adresa:

  Gunduličova 4
  811 05 Bratislava

  Adresa:

  Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St. Sydney
  NSW, 2000, Austrálie

  Otevírací doba:

  PONDĚLÍ09.00 až 17.00
  ÚTERÝ09.00 až 17.00
  STŘEDA09.00 až 17.00
  ČTVRTEK09.00 až 17.00
  PÁTEK09.00 až 17.00