Co je SVP?

U Streamline visa processingu (dále též jako „SVP“) jde v principu o to, aby způsobilý žadatel, jež si vybere školu zařazenou do toho programu, měl co nejjednodušší proces získání studentských víz.

Nejde jen o rychlost, ale zejména o to, že se sníží nároky emigračního úřadu na minimum. V praxi bude takový žadatel posuzován, jako by patřil do ASSESSMENT LEVEL 1 (dále jako „AL“), a to i přesto, že jinak by vzhledem k jeho národnosti a druhu zvoleného kurzu byl posuzován pod AL 2 nebo dokonce AL 3 (čím vyšší AL, tím vyšší jsou nároky emigračního úřadu). Nyní je například Čech, který uvažuje o studiu odborného kurzu v Austrálii zařazen automaticky do AL 2, což pro něj znamená prokázat dostatečné finanční krytí, a to vzhledem k délce odborných kurzů může představovat částku 450 tis. Kč. Jestliže ovšem zvolí školu, která je zařazena do SVP programu, Austrálie ho automaticky zařadí pod AL 1 a tím odpadne povinnost prokazovat přístup k finančnímu krytí.

SVP zavedla australská vláda již v roce 2012, s tím že do programu byly zařazeny výhradně univerzity. Od 23. 11. 2014 došlo k zásadnímu rozšíření i na některé privátní odborné školy (Colleges), které nabízejí Advanced diploma programy. Již nyní se zde objevily školy, které jsou mezi českými a slovenskými studenty populární. SVP lze využít jen u vybraných škol a vybraných kurzů, které jsou většinou v minimální délce dvou let, samotné certifikáty I až IV nebo „diploma“ kurzy do SVP programu zařazeny nejsou. V kombinaci s Advanced diploma kurzy, tedy např. studium na CIII + Diploma + Advanced diploma SVP program využít lze.

Komu je určeno?

Pro ty, kteří uvažují o studiu Advanced diploma na odborné škole nebo některého z univerzitních programů v Austrálii a patří do AL 2. To se týká např. ájemců o studium Advanced diploma kurzů z řad českých a slovenských žadatelů (oba nyní patří do AL 2). Výběrem vhodného kurzu se žadatel bude posuzovat jako žadatel s nízkým imigračním rizikem (Lower immigration risk), a tak nebude muset, stejně jako jiní žadatelé v AL 1 ukazovat evidenci o tom, že má přístup k dostatečnému finančnímu krytí. Zde je vhodné upozornit na to, že podle australské legislativy i žadatel pod AL 1 musí mít finanční krytí, rozdíl je pak v tom, že žadatel v AL 1 a SVP to neprokazuje, pouze to tvrdí.

Programy patřící pod SVP

  • Advanced Diploma
  • Bakalářské studium – Bachelor degree (2 až 3 leté studium)
  • Magisterské studium – Masters degree (1-2 leté studium)
  • Doktorské studium – Doctoral degree (3 leté studium)
  • Výměnný univerzitní studentský program nebo specifický studentský program v zahraničí bez získání kvalifikace – Non-award university student exchange program or a Non-award study abroad program

Instituce nabízející SVP

Kompletní seznam škol, prostřednictvím nichž lze využít programu SVP najdete na stránce SVP eligible education providers.

Nejpopulárnější školy, které se zařadily do programu SVP najdete v seznamu škol.
V Sydney je těchto škol více jak 10 a neustále přibývají, v dalších destinacích se školy také objevují.

Kombinace programu SVP s jazykovým kurzem

Výhod SVP programu lze využít i v případě zájmu o studium jazyka, ovšem výhradně v kombinaci odborného kurzu nebo univerzity a jejich partnerů. Zařazení pod SVP je podmíněno tím, že jazyková škola je oficiálním partnerem odborné školy nebo univerzity (Nominated education partner), na které plánujete pokračovat ve studiu. Jinými slovy, je nutné ověřit, s kterou jazykovou školou je uzavřeno partnerství a tu školu využít. Samotné jazykové školy do programu SVP zařazeny nejsou.

Příklad: Žadatel slovenské národnosti se zájmem o studium Bachelor of digital design. Zvolí školu Academy of Information Technology (AIT) v Sydney. AIT má za partnera jazykovou školu GREENWICH. V případě kombinace těchto dvou škol bude žadatel zařazen pod SVP.

Co je u nás nového?

Rodinná škola v srdci Gold Coast

Škola, která ti pomůže se cítit jako doma, přestože se budeš nacházet na druhé straně světa. Představujeme ti Inforum Education,… Více

Uč se angličtinu poblíž australské pláže. Využij zápisné zdarma

Jen si to představ. Učíš se angličtinu v mezinárodním prostředí na těch nejkrásnějších místech, na druhém konci světa, v Austrálii…. Více

AustraliaOnline slaví 30 let a lyžovačka v Austrálii

AustraliaOnline slaví 30 let! Už víc než čtvrt století agentura plní sny o životě v Austrálii. Za celou dobu využilo… Více

Lucka o Austrálii: Neúspěch je pouze příležitost začít znovu

Nebudu první ani poslední, pro koho byla Austrálie snem … Ten sen byl pochovat si koalu, což jinde, než v… Více

Kontakty

Domluv si konzultaci

Romana Procházková

+420 733 123 999 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Praze lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Opletalova 23, 4. patro,
110 00 Praha 1

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 733 123 999


+420 211 221 501 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Brně lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Rašínova 103/2
602 00 Brno

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 211 221 501

Kamil Glinský

+421 918 570 900 kamil@australiaonline.sk

Australiaonline v Bratislavě lze kontaktovat i přes:

Australiaonline Bratislava
Více kontaktů

Adresa:

Gunduličova 4
811 05 Bratislava

Adresa:

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St. Sydney
NSW, 2000, Austrálie

Otevírací doba:

PONDĚLÍ09.00 až 17.00
ÚTERÝ09.00 až 17.00
STŘEDA09.00 až 17.00
ČTVRTEK09.00 až 17.00
PÁTEK09.00 až 17.00