Ať už je váš důvod k trvalému odletu z Austrálie jakýkoliv, přinášíme vám užitečné informace o tom, na co by jste před odletem rozhodně neměli zapomenout.

Vyřiďte si dokumenty ze školy

Po skončení školy si vyžádejte dokumenty o ukončení studia na školách kde jste studovali. Jedná se o certifikáty nebo akademické transkripty a to i v případě, že jste školu nedokončili. Pro případ, že se rozhodnete vrátit, je bude migrační vyžadovat.

Podejte daňové přiznání nebo si sežeňte podklady

Pro vyřízení daňového přiznání budete potřebovat Payment summary od všech vašich zaměstnavatelů za uplynulý účetní rok (červenec – červen následujícího roku). Kontakty na česky hovořícího účetního vám rádi poskytneme v naši kanceláři. O daně lze zažádat i před koncem účetního roku (v případě, že opouštíte Austrálii před měsícem červnem) a jsou navráceny hotově, převodem nebo formou šeku. Více k daňové povinnosti v sekci Práce – Daně a superannuation.

Informujte se ohledně vrácení Superannuation

Důchodové pojištění je formou povinného spoření na důchod. Váš zaměstnavatel povinně odvádí vaše důchodové pojištění do jednoho z penzijních fondů v Austrálii. Z pozice studenta si můžete důchodové pojištění vybrat už při odchodu z Austrálie, avšak pouze za předpokladu, že Austrálii opouští permanentně (trvale). Více se dozvíte v sekci Superannuation.

Získejte OSHC Policy Certificate (Overseas Health Cover Policy Certificate)

Tento certifikát je potvrzením o pojištění v Austrálii, na základě kterého se budete moci znovu přihlásit do české/slovenské pojišťovny (pokud jste se před odletem odhlašovali). Pokud tento certifikát nemůžete najít, můžete si ho vyžádat přímo od pojišťovny. Pokud odlétáte dříve, případně máte stále platné pojištění OSHC, nezapomeňte zažádat o jeho ukončení a zaslání nového certifikátu pro českou/slovenskou pojišťovnu s aktuálním konečným datem. Nezapomeňte také zažádat o vrácení peněz za nevyužitou dobu pojištění (v případě, že odlétáte dříve). Více ke zdravotnímu pojištění v sekci OSHC.

Uzavřete si váš bankovní účet

Před odletem si nezapomeňte uzavřít svůj australský bankovní účet. Po určité době by se totiž studentský účet změnil na běžný a vy byste se postupem času dostali do mínusu (začali by se strhávat poplatky za vedení účtu). V případě, že máte na účtu hotovost, k účtu platební kartu a v budoucnu plánujete opakovaně navštívit Austrálii, účet může zůstat otevřen. Nezapomeňte, že i australské banky vyžadují k potvrzení transakcí internetového bankovnictví potvrzení kódem zaslaným na váš zaregistrovaný australský telefon. Pokud byste měli předplacenou SIM, ta zpravidla nefunguje v zahraničí nebo má omezenou platnost.

Oznamte nám svůj odjezd

Oznamte nám svůj odjezd domů. Zejména pokud vám chodí pošta stále na adresu naší kanceláře v Sydney.

Co je u nás nového?

Terka o životě na druhé straně Země

Austrálie mě vždycky lákala a když se mě lidi ptali proč, nevěděla jsem. Věděla jsem jen to, že mě tam… Více

Rodinná škola v srdci Gold Coast

Škola, která ti pomůže se cítit jako doma, přestože se budeš nacházet na druhé straně světa. Představujeme ti Inforum Education,… Více

Uč se angličtinu poblíž australské pláže. Využij zápisné zdarma

Jen si to představ. Učíš se angličtinu v mezinárodním prostředí na těch nejkrásnějších místech, na druhém konci světa, v Austrálii…. Více

AustraliaOnline slaví 30 let a lyžovačka v Austrálii

AustraliaOnline slaví 30 let! Už víc než čtvrt století agentura plní sny o životě v Austrálii. Za celou dobu využilo… Více

Kontakty

Domluv si konzultaci

Romana Procházková

+420 733 123 999 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Praze lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Opletalova 23, 4. patro,
110 00 Praha 1

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 733 123 999


+420 211 221 501 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Brně lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Rašínova 103/2
602 00 Brno

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 211 221 501

Kamil Glinský

+421 918 570 900 kamil@australiaonline.sk

Australiaonline v Bratislavě lze kontaktovat i přes:

Australiaonline Bratislava
Více kontaktů

Adresa:

Gunduličova 4
811 05 Bratislava

Adresa:

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St. Sydney
NSW, 2000, Austrálie

Otevírací doba:

PONDĚLÍ09.00 až 17.00
ÚTERÝ09.00 až 17.00
STŘEDA09.00 až 17.00
ČTVRTEK09.00 až 17.00
PÁTEK09.00 až 17.00