• Praha 733 123 999
 • Brno 734 449 949
 • Bratislava 0918 570 900
 • Sydney 0422 611 611

Služby sydneyského centra

O našem centru v Sydney

Naše studentské centrum se nachází v srdci Sydney v blízkosti přístavní čtvrti Darling Harbour a 5 minut pěší chůze od vlakové stanice Town Hall. Svými 180 m2 jej můžeme nazvat největším studentským centrem v Sydney. Samozřejmě, že nejde jen o velikost, naši konzultanti v Austrálii trvale žijí a dokáží vám pomoci v každé situaci. Poskytujeme silné zázemí, které má tradici již od roku 2000.

Otevřeno máme od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00 hodin.

Skvělé na našem centru je to, že zde potkáte studenty, kteří v Austrálii žijí mnoho let. Z některých studentů se po čase stávají rezidenti, kteří stejně jako my přijali Austrálii za svoji vlast. Noví studenti tedy nečerpají jen od nás, ale též ze zkušeností předchozích studentů a současných rezidentů. Proto se také nemusíte obávat odletět do Austrálie sami, u nás ve studentském centru si najdete přátele velmi snadno.

Poskytujeme kompletní servis nejen nově přijíždějícím studentům, ale také konzultace pro ty z vás, kteří přemýšlí o prodloužení svého pobytu v Austrálii a potřebují zvolit vhodný navazující kurz a hlavně zajistit další víza.

V rámci našeho studentského centra poskytujeme servis migračních poradců, jsme nejen studentská agentura, ale poskytujeme též profesionální migrační poradenství. Ačkoliv je tato služba běžně zpoplatněna, našim studentům ji poskytujeme zdarma.

Služby poskytují

 • 3 kvalifikovaní MIGRAČNÍ AGENTI, kteří mluví česky, slovensky a polsky
 • 2 SPECIALISTÉ NA VZDĚLÁVÁNÍ a design vhodného kurzu
 • STUDENTSKÝ KOORDINÁTOR, který pomůže s HLEDÁNÍM PRÁCE, řeší např. agendu týkající se zdravotního pojištění i vaše každodenní problémy
 • CESTOVNÍ KONZULTANT v cestovní kanceláři AustraliaOnline TRAVEL, který má vždy aktuální nabídky na výlety, letenky, ubytování i půjčení automobilů

Centrum AustraliaOnline v Sydney není jen obyčejnou studentskou agenturou. Proto, abychom poskytli našim klientům nejlepší servis, rozdělili jsme naše služby do 3 samostatných sekcí, které se vzájemně prolínají:

 • Studentské centrum – zajišťující komplexní servis pro naše stávající i nově přijíždějící studenty
 • Migračního poradenství – česky a slovensky hovořící migrační poradci poskytují služby spojené s vízem a emigrací.
 • Cestovní kancelář – zajistí výhodné cestovní služby po Austrálii a blízkém okolí

Služby studentského centra

Servis který zajišťujeme, je komplexní. Každý z našich pracovníků se zabývá konkrétní oblastí. V našem centru se můžete se spolehnout na následující služby:

 • ZAJIŠTĚNÍ PRÁCE Hodně naší energie věnujeme vyhledávání vhodných pracovních příležitostí pro naše studenty. Díky naší dlouholeté spolupráci s některými zaměstnavateli, zkušenosti našich konzultantů a ochotě bývalých studentů přenechat své pracovní pozice, nebude nalezení práce žádný problém. Zabezpečíme pro vás daňové číslo TFN (Tax file number), případně i australské podnikatelské číslo ABN (Australian business number).
 • SESTAVENÍ VHODNÉHO ŽIVOTOPISU Pomůžeme vám sestavit stručný, ale výstižný ŽIVOTOPIS na míru, přesně tak, jak je v Austrálii potřeba. Kvalitní CV je základem úspěchu pro získání dobré práce.
 • UBYTOVÁNÍ Pomůžeme vám se zajištěním/vyhledáním dlouhodobějšího ubytování. Díky našim kontaktům nebude problém najít vhodné ubytování dle vašich představ. Nevyznáte se v podmínkách smlouvy nebo vám něco není jasné? Nevadí. Rádi vám s tím pomůžeme.
 • VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI Máte-li s námi zajištěné ubytování, je možné zabezpečit službu vyzvednutí na letišti. K vybraným hostelům a apartmánům AustraliaOnline je tato služba ZDARMA.
 • POPŘÍLETOVÁ ORIENTACE Po příletu na vás čeká intenzivní a kompletní orientace, tedy schůzka, kde se dozvíte ty nejdůležitější informace, bez kterých se neobejdete. Orientace vede majitel agentury –Michal Šesták, který žije v Austrálii od roku 1993. Budou vám představeni všichni zástupci našeho teamu, abyste věděli na koho se obracet. Účast na samotné orientaci vám ušetří mnoho starostí, poradíme co udělat na začátku, jakých chyb se vyvarovat a prostě vás zasvětíme do tajů života zde „DOWN UNDER“.
 • ZAJIŠTĚNÍ CERTIFIKÁTŮ Zprostředkujeme vám certifikáty potřebné při práci, jako je RSA, RCG nebo například White/Blue Card. Přehled australských certifikátů.
 • ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ Po příletu vám sdělíme, jakým způsobem si aktivujete vaše zdravotní pojištění. Jak funguje zdravotní systém v Austrálii a jakým způsobem funguje návštěva lékaře a vrácení uhrazeného poplatku za vyšetření. Pokud vám stávající krytí nestačí, zajistíme pro vás navýšení pojištění na tzv. Extra cover.
 • PRODLOUŽENÍ VÍZA Mnoho z těch, kteří do Austrálie odcestují, si svůj pobyt dále prodlužují. Naše kancelář se zajistí vše co se prodloužení týká, od výběru vhodného kurzu až po prodloužení studentského nebo turistického víza. Při prodlužování víz využíváme naše dlouholeté zkušenosti v této oblasti a pokud se na nás obrátíte s dostatečným předstihem, prodloužení víza nebude problém.
 • DAŇOVÉ PORADENSTVÍ Poradíme vám, jak funguje podnikání v Austrálii, pomůžeme s vracením vašich odvedených daní i odvedeného důchodového pojištění (Superannuation).

Po příletu do Austrálie

Po vašem příletu vám pomůžeme zařídit nejdůležitější věci, abyste se co nejdříve zapojili do pracovního procesu a našli vhodné ubytování.

 • zkontrolujeme společné váš VÍZOVÝ DOKUMENT
 • seznámíme vás s PODMÍNKAMI studentských víz a vašich povinností, které z víza vyplývají
 • vysvětlíme vám, jak aktivovat vaše ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ, řekneme vám, co toto pojištění zahrnuje nebo jak fungují lékaři v Austrálii
 • poradíme vám jak založit BANKOVNÍ ÚČET, co k tomu budete potřebovat a jakou banku zvolit
 • doporučíme vám, kde a jakou SIM KARTU zakoupit
 • řekneme vám, na co si dávat pozor při hledání práce, co je od vás očekáváno během pracovního pohovoru tzv. „INTERVIEW“, jak se na to připravit a čemu se vyvarovat
 • poradíme vám, jak ŽÁDAT O PRÁCI a vy si pak můžete vybrat z naší databáze volných pracovních míst
 • vysvětlíme jak je to v Austrálii s ŘIDIČSKÝM PRŮKAZEM, jak jej prodloužit nebo jak rozšířit vaše řidičské oprávnění

  a mnoho dalšího ...

Vybavení studentského centra, které je vám k dispozici

Naše sydneyské centrum je všem našim studentům plně k dispozici. Můžete využít stolních PC nebo bezdrátového vysokorychlostního WIFI připojení pro své přenosné laptopy. Dále můžete využívat tiskárny do formátu A3 nebo využít naše mobilního telefonu pro obvolávání potenciálních zaměstnavatelů. Naše kancelář slouží též jako vaše první adresa pro příjem pošty. Všechny tyto služby jsou pro naše studenty ZDARMA.

K dispozici je:

 • 8 počítačů
 • velkokapacitní tiskárnu do formátu A3
 • kopírka do formátu A3
 • scanner
 • sdílený disk pro ukládání souborů
 • neomezené volání
 • bezdrátové WIFI připojení
 • příjem poštovních zásilek

Služby migrační agentury

V naší kanceláři působí registrovaní migrační poradci, kteří poskytují profesionální poradenství v oblasti vyřízení trvalých pobytů a speciálních kategorií víz. Tyto služby využívají zejména zájemci, kteří uvažují o tom, že v Austrálii zůstanou na trvalo nebo na dlouhodobá víza (např. Absolventská víza - s 485, rodinná víza, ). Služby migrační agentury jsou zpoplatněny. Naše ceny jsou však přizpůsobeny možnostem našich klientů a s porovnáním s jinými migračními poradci jsou výrazně levnější.

Vzhledem k tomu, že práce našeho studentského centra je hrazena od australských škol, můžeme si dovolit poskytnout servis našich migračních poradců studentům zcela ZDARMA. Pokud si přes nás prodloužíte školu, získáte poradenství migračního poradce, které by bylo jinak zpoplatněno. Vyhnete se tak zřizování tzv. „Immiaccountu“ u migračního úřadu, protože komunikace s úředníkem probíhá výhradně naším prostřednictvím. Podobný způsob zastupování je k dispozici výhradně migračním poradcům, nikoli běžným studentským agenturám.

Naše migrační sekce se též zaměřuje na poradenství v oblasti tzv. Skill víz. Zajistíme vám registraci v tzv. SkillSelect databázi. Tato oblast se týká osob, které chtějí získat trvalý pobyt na základě jejich schopností. S tím též souvisí vyřízení ohodnocení profesí uchazečů u konkrétních profesních organizací.

Služby cestovní kanceláře AustraliaOnline TRAVEL

Aby byly naše služby opravdu komplexní, provozujeme v rámci našeho sydneyského centra vlastní cestovní kancelář s česky a slovensky hovořícími cestovními specialisty, kteří mají více jak10-leté zkušenosti v australském prostředí cestovního ruchu. Naši studenti tak mohou naplánovat cestování po Austrálii a blízkém okolí. S cestováním po Austrálii máme bohaté zkušenosti. Zajistíme vám všechny výlety, přelety mezi jednotlivými destinacemi nebo rezervujeme ubytování, vše podle vaší představy a vašich finančních možností.

Sydney
(NSW)
Brisbane
(QLD)
Gold Coast
(QLD
Perth
(WA)
Noosa (QLD),
Byron Bay (NSW)
Cairns
(QLD)
Melbourne
(VIC)
Adelaide (SA),
Hobart (TSM)
Pracovní příležitosti 100 % 80 % 60 % 80 % 50 % 50 % 90 % 60 %
Výběr navazujících kurzů 100 % 80 % 50 % 80 % 20 % 30 % 80 % 50 %
Australský lifestyle 70 % 90 % 100 % 70 % 100 % 100 % 70 % 50 %
Assesment
levels
Prokázání
finančního
krytí
Povinná
docházka
Počet hod.
výuky za
týden
Flexibilní
rozvrh
Požadovaná
úroveň
angličtiny
Forma
úhrady
Délka
studia
Jazyková (ELICOS) 1
(nejnižší
riziko)
NE min. 80% 20 až 25 NE ŽÁDNÁ celé
studium
předem
12

52 týdnů
Odborná (VET) 2
(nízké riziko)
ANO NE 16 až 25 ANO INTERMEDIATE umožňuje
splátky
(3 měsíce)
3 až
36 měs.
Univerzita (HIGHER EDUC.) 1
(nejnižší
riziko)
- - 15 až 30 ANO UPPER
INTERM.
ANO
individuální
splátky
1/2 až
5 let
Co mi zajistí AustraliaOnline Co bych si měl zařídit sám
Ubytování pro začátek Mezinárodní platební kartu
Nejvýhodnější letenku Zdravotní a sociální pojištění
Převod finančních prostředků Mezinárodní řidičský průkaz
Pojištění před nástupem do školy Kopie osobních dokladů
Informační balíček Plné moci
NNezapomenutelné zážitky :) Reference od předchozích zaměstnavatelů
První dny První týden První měsíc
1. Přílet na letiště 1. Kontakt se studentským centrem AustraliaOnline 1. První návštěva školy, orientace
2. Odvoz z letiště 2. Návštěva popříletové orientace 2. Příprava pro hledání práce, resume
3. Prozatímní ubytování 3. Založení bankovního účtu 3. Získání ABN
4. Výběr nebo přesun finančních prostředků 4. pořízení SIM karty 4. Hledání práce, konečně :)
5. Nákup nejnutnějších potřeb, potravin 5. Orientace v lokalitě 5. Výlet po okolí
S registrov.
migračním poradcem
S běžnou
studentskou nebo cestovní agenturou
Svépomocí
Poradenství v oblasti
studentských i jiných druhů víz
ANO OMEZENĚ -
Odpovědnost za
poskytnuté informace
ANO ŽÁDNÁ -
Možnost ověření
dokumentů
ANO NE ZA PENÍZE
Informace o jiných
typech víz a emigraci
ANO NE -
Pravidelná
školení poradců
ANO NE -
 
Na co byste neměli zapomenout před návratem domů
Odlétáte-li dříve než končí škola, oznamte to ve škole
Nezapomeňte si přebukovat letenku
Zaplaťte v Austrálii všechny své dluhy, elektriku, telefon, internet, pokuty
Nebudete-li se do Austrálie vracet za prací, požádejte o vrácení superannuation
Podnikal-li jste, podejte daňové přiznání
Rozlučte se všemi přáteli, budete je potřebovat, až se budete vracet :)
S agenturou Pomocí
kamaráda/rodiny
Na vlastní
pěst
Pomoc
s výběrem školy
Aktuální informace o vízech
Vyřízení víza
Pomoc při hledání práce
Služby studentského centra
Asistence po dobu celého pobytu
Vyřízení dalšího víza
Cena za všechny služby ZDARMA ZDARMA ZDARMA
 
Orientační cena potravin AUD
mléko plnotučné (1 l) 2.15
máslo (500 g) 2.97
sýr (1 kg) 6
jogurt (1 kg) 5.5
kuřecí maso (1 kg) 9
hovězí maso (1 kg) 15
párky (1 kg) 3.80
šunka (1 kg) 6.50
rajčata (1 kg) 5
paprika (1 kg) 6
brambory (1 kg) 2.98
rýže (1 kg) 1.80
cereálie (600 g) 6
jablka (1 kg) 4.50
banány (1 kg) 3.98
olej (1 l) 5
vejce (12 ks) 4
minerálka (1,5 l) 2.81
džus (2 l) 5
1 balení těstovin 1
víno (1 l) 7
pivo (1 lahev/plechovka - cca 450 ml) 3.50
čaj porcovaný (25 ks) 2.16
chléb bílý toustový (700 g) 1
tuňák v plechovce (400 g) 3.50
mražená pizza (500 g) 3
mražené hranolky (1 kg) 2.50
Jak v Austrálii ušetřit („Deal portals“)
http://www.groupon.com.au
http://www.whypayfullprice.com.au/
http://www.dealmonkey.com.au/
http://www.ourdeal.com.au/home
http://www.scoopon.com.au/sydney
http://www.catchoftheday.com.au/
KURZ Min. vyžadovaná úroveň angličtiny Zakončen oficiální zkouškou
Obecná angličtina NE NE
Příprava na zkoušky IELT NE ANO
Akademická angličtina (EAP) INTERMEDIATE NE, možnost pokrašovat na Univerzitě
Příprava na zkoušky CAMBRIDGE (FCE, CAE, CPE) (UPPER) INTERMEDIATE ANO
KVALIFIKACE Délka studia
Certificate I 2 až 3 měsíce
Certificate II 2 až 6 měsíců
Certificate III 6 až 9 měsíců
Certificate VI 6 až 12 měsíců
Diploma 1 až 2 roky
Advance Diploma 1,5 až 2,5 roku
KVALIFIKACE Délka studia Popis kurzu
Bachelor Degree (Bc.) 3 až 4 roky Základní stupeň univerzitního vzdělání
1 rok 6 měsíců Navazující na bakaláři nebo na dlouhodobé praxi v oboru
Post-Graduate Diploma 1 rok mezistupeň mezi bakalářem a magisterským programem
Masters Degree 1 až 2 roky Kladen důraz na praktickou aplikaci v oboru
Doctoral Degree (PhD) 3 až 6 let Nejvyšší stupeň univerzitního vzdělání, navazující na ukončené UNI vzdělání postgraduál
Typ vzdělání Délka studia Věk studenta Povinná školní docházka
Základní škola
(Primary school)
trvá 7 až 8 let 5 - 12 let ANO
Střední škola I
(Lower secondary school)
trvá 3 až 4 roky 12 - 16 let ANO
Střední škola II
(Senior secondary high school)
trvá 2 roky 16 - 18 let NE
Nejčastější studentská zaměstnání Hrubá hodinová mzda (AUD)
Servírka, číšník, barman (Waiter, Waitress, Bartender) 17-20 + Tips
Pomocná síla do kuchyně (Kitchenhand / Sandwichhand) 16-18
Obsluha v kavárně (Barista) 17-20 + Tips
Rozvoz pizzy 17-20 + Tips
Práce v pekárně 16-19
Uklízeč(ka) v hotelu či v kancelářích 16-22
Doplňování zboží v supermarketech 18-24
Mytí aut v mycích linkách 16-18
Obsluha benzínových stanic 16-20
Roznášení letáků 16-18
Sběr ovoce (zajištěné ubytování na farmě) 16-18
Pokladní v supermarketu 19-25
Pomocné práce na stavbách 20-30
Noční stěhování kanceláří 20-30
Mytí oken 16-22
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.airtasker.com
www.careerone.com.au
www.careersonline.com.au
www.employment.byron.com.au
http://www.jobs.com.au
www.jobserve.com
www.jobs.nsw.gov.au
www.mycareer.com.au
www.partistaff.com.au
www.seek.com.au
www.spotjobs.com/part-time-jobs
www.studentedge.com.au/jobs
www.traveljobs.com.au
www.workingstudent.com.au
workaboutaus.worldsecuresystems.com
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.ambitengineering.com.au
www.citirecruitment.com
www.industrialrelations.nsw.gov.au
www.hays.com.au
www.hudson.com.au
www.jobs.adecco.com.au
www.jobserve.com/au/en/Job-Search
www.launchrecruitment.com.au/job-search
www.manpower.com.au
www.paxus.com.au
www.timerecruitment.com.au
www.vantagerecruitment.com.au
Výše zdanitelného příjmu (v AUD) Residenti Neresidenti
0 - 18.200 0 32,5 centu z každého $ 1
18.201 - 37.000 19 centů z každého $ 1 přes $ 18.200 32,5 centu z každého $ 1
37.0001 - 80.000 $ 3.572 + 32,5 centů z každého $1 přes $ 37.000 32,5 centu z každého $ 1
80.001 - 180.000 $ 17.547 plus 37 centrů z každého $1 přes $ 80.000 $ 26.000 + 37 centů z každého $1 přes $ 80.000
180.001 a více $ 54.547 plus 45 centrů z každého $1 přes $ 180.000 $ 63.000 + 45 centů z každého $1 přes $ 180.000
Letecká společnost Origin Destinace Délka letu, včetně mezipřistání Mezipřistání / STOP-OVER Frekvence letů z Prahy
Emirates (EK) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne + všechny destinace v Austrálii 22,5 hod. Dubaj, Singapore, Kuala Lumpur, Bangkok denně
Korean Air (KE) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 28 hod. Soul (Jižní Korea) denně
Singapore Air (SQ) Praha Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne, Adelaide 28 hod. Singapore denně
Cathay Pacific (CX) Praha Sydney, Brisbane, Cairns, Adelaide, Melbourne, Perth 28,5 hod. Hong Kong některé destinace denně
China Airlines (CI) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 43 hod. Taipei PO, ÚT, SO