Popis školy

Skupina škol IH existuje již více než 56 let. International House Sydney byla založena v roce 2001 a přesto, že je součástí největší mezinárodní skupiny, je řízena výhradně ze Sydney Mimo tento hlavní kampus má i pobočku v Sydney na Bondi a také na severu Austrálie – v Darwinu. 

Struktura kurzů všech kampusů je postavena na letitých zkušenostech ve výuce a malých třídách s individuálním přístupem ke studentům. Kromě obecné angličtiny (GE) škola nabízí přípravný kurz na IELTS nebo English for Academic Purposes pro ty z vás, kteří se do budoucna chystají studovat australské univerzity. Škola dále nabízí Cambridge přípravné kurzy, které mají velice flexibilní nástupní termíny a to každé 4 týdny v průběhu celého roku. Cambridge lze tedy studovat 4, 8 nebo celých 12 týdnů (12 týdnů je doporučená délka). Za Cambridge zkoušku můžete zaplatit až v Austrálii. Škola dále vyučuje kurz  TESOL, který je určen pro studenty, kteří by se rádi věnovali profesně výuce angličtiny nebo cambridgeský kurz CELTA, který je jedním z nejpopulárnějších kurzů pro učitele angličtiny na světě. Kurzy se dělí na Intensive (25 h týdně) a Semi-Intensive (20 h týdně), kde je v pátek docházka nepovinná. Pro studenty je ve škole k dispozici společenská i počítačová učebna a bezdrátové wi-fi připojení. Mimoškolní aktivity jsou každý týden v úterý, středu a čtvrtek, o víkendu jsou pak pořádány větší výlety a exkurze.

Velkou výhodou IH škol je především flexibilita rozvrhu. Většina kurzů má variantu ranního i večerního rozvrhu a každý student si může zvolit, který týden bude chodit ráno a který večer (platí podmínka nahlášení dopředu). Pokud budete mít nahodilou práci nebo práci s měnící se pracovní dobrou, je to to pravé pro vás! Více flexiblní školu jinde nenajdete :). A aby toho nebylo málo, můžete přestoupit na jiný IH kampus pokud budete chtít změnit lokalitu.