Pro získání výhodné ceny letenek do Austrálie vyplňte nezávaznou rezervaci letenek

Proč rezervovat letenky v AustraliaOnline?

Vlastní rezervační systém

AustraliaOnline má vlastní rezervační systém a svého specialistu na letenky. Proto může garantovat nejrychlejší a nejlevnější spojení mezi Evropou, Austrálii a zpět.

Individuální podmínky

Mnoho let úzce spolupracujeme s největšími leteckými společnosti jako je Emirates a Korean Air. To nám umožňuje vyjednat pro naše klienty speciální podmínky, např. změnu nebo stopover zdarma.

Zavazadla 30 kg a více

Pro naše cestující zajistíme nadstandardní váhový limit odbavených zavazadel. Kdo by se vešel do standardního váhového limitu 23 kg?

Záruka vrácení ceny letenky

U nás se nemusíte bát platit letenku před udělením víza. AustraliaOnline poskytuje svým klientům záruku plného vrácení z důvodu zamítnutých víz.

O letenkách do Austrálie

Jak na levné letenky

Při hledání levných a flexibilních letenek do Austrálie se vyplatí plánovat dostatečně dopředu. Každá letecká společnost nabízí na trase Evropa Austrálie větší množství rezervačních (knihovacích) tříd v různých cenách, ačkoliv v letadle sedíte na stejných sedadlech v rámci stejné ekonomické třídy. Ty nejlevnější třídy se obsazují vždy první a záleží jen na tom, kolik jich má letecká společnost v době rezervace k dispozici. To znamená, že cena letenky je přímo závislá na více faktorech (sezóně, datu odletu – návratu, dostupnosti dané knihovací třídy, počtu osob atd. Její přesná výše se bez provedené rezervace nedá určit. V případě letenek do Austrálie se vše ještě komplikuje tím, že trasa je rozdělena na 4 segmenty, dva při cestě do Austrálie a dva zpět a pro úspěšnou rezervaci musí být dostupné knihovací třídy ve všech 4 segmentech. Z výše uvedeného plyne, že čím dříve provedete rezervaci, tím vyšší bude šance, že chytnete levné knihovací třídy a letenka vyjde levněji. Jestliže jste navíc ve svých odletech nebo návratu flexibilní, je větší šance, že se povede nalézt levnou knihovací třídu.

Jakmile si necháte provézt nezávaznou rezervaci, máte chycená místa v příslušné rezervační třídě a zafixovanou cenu (TO ALE NENÍ ÚPLNĚ PRAVDA, CENA SE DO VYSTAVENÍ MĚNÍ A POKUD DOJDE K VELKÉ ZMĚNĚ STURKTURY TARIFŮ, TAK MŮŽE BÝT DOST CITELNÁ). Letecká společnost v rezervaci stanoví datum, do kdy je nutné letenku uhradit. V případě neuhrazení letenky do tohoto data dojde ke zrušení rezervace a uvolnění míst dalším zájemcům. Při další rezervaci už nemusí být stejná knihovací třída dostupná a letenka bude dražší. Naopak se také může stát, že knihovací třída, která nebyla původně dostupná, se znovu na čas uvolní.

V případě pořízení dálkových letenek do Austrálie je lepší využít specialistu na letenky do Austrálie, protože online rezervační systémy neumí nabídnout všechny kombinace letů a hlavně přijdete o další výhody a servis, který vám k letence poskytneme. Velmi často se totiž stává, že potřebujete změnit datum, zajistit ubytování, využít stop over a podobně. Každá letecká společnost má

Letuška v letadle

Letenkář v AustraliaOnline sleduje pravidelně nejlevnější volné knihovací třídy a ty pak rezervuje klientům AustraliaOnline. Proto je cena našich letenek vždy nejlevnější, max. však stejná jako u konkurence, včetně online rezervačních systémů. AustraliaOnline poskytuje svým klientům další nadstandarní výhody, jako je garance vrácení plné částky za letenky v případě neudělení víza. Nemusíte se tak bát platit letenku ještě před vlastním udělením víz. Mezi další výhody patří nadstandardní váhové limity, stopovery, změny zdarma, pojištění storna letenky, zajištění hotelů a výletů zdarma.

Kromě hlavních australských destinací nabízíme také letenky do přilehlých Australských destinací. Samozřejmě vám rádi zpracujeme nabídku i na jinou destinaci kdekoliv na světě.

Druhy letenek

Zpáteční letenka

Zpáteční letenka slouží pro cestu do dané destinace a zpět. Platnost takové letenky bývá max. 12 měsíců. Již při rezervaci je tak nutné stanovit přesný datum návratu. Zpáteční datum lze pak dodatečně měnit v závislosti na podmínkách zakoupené letenky, max. však v rámci toho jednoho roku. Letecké společnosti za změnu data odletu zpravidla účtují poplatek za změnu. Ovšem, AustraliaOnline má na většině svých letenek vyjednané změny do stejné knihovací třídy zdarma. Změnu zdarma je pak možno realizovat za podmínek, že ve vámi nově zvoleném termínu je dostupná stejná knihovací třída.

Jednosměrná letenka

Jednosměrná letenka se pořizuje pouze na let do cílové destinace. Tuto možnost využívají nejčastěji ti z vás, kdo neplánují návrat do 12 měsíců a nebo ti, kdo chtějí dále cestovat nebo poznat jiné destinace. V této souvislosti se sluší upozornit, že v případě nevyužité zpáteční letenky vám druhý let tato propadne.

Enter na počítačové klávesnici

Skupinová letenka (9 cestujících a více)

V případě, že vás cestuje více jak 9 osob najednou, můžete provézt tzv. skupinovou rezervaci. Možná vás to překvapí, ale cena takové letenky je zpravidla vyšší, než cena letenky v té nejlevnější rezervační třídě. Je tomu proto, že letecká společnost má na letadle jen omezený počet levných míst v nejlevnějších knihovacích třídách. Jestliže ale potřebujete letět společně na stejném letu, víte aspoň přibližný počet osob, neznáte jejich jména, je to ideální způsob jak to zajistit. Narozdíl od rezervace jednotlivé letenky se za skupinovou rezervaci platí záloha zpravidla ve výši 10 %.

Stopover (mezipřistání)

Přímý let z Evropy do Austrálie trvá vždy min. 20 hodin a je tak vždy rozdělen na dvě části a to jak z technických, tak z bezpečnostních důvodů. Stopover lastně znamená přistání letadla v některé z destinací na cestě do Austrálie. Stopover je buď povinný (technický), který zpravidla probíhá trvá v řádu několika málo hodin a nebo dobrovolný, který si můžete naplánovat na několik dní nebo třeba i měsíců. V případě povinného stopoveru získáte možnost prohlédnout letiště, nakoupit v dutyfree a trochu se před další cestou protáhnout. Pak nastupujete zpět do stejného letadla, které pokračuje dále v plánované trase. Nemusíte se bát, letiště jsou přehledná a nestává, že by se někdo ztratil, a to ani v případě, že letí poprvé a bez znalosti angličtiny. U volitelného, tedy plánovaného stopoveru záleží na vás, jak dlouho v destinaci zůstanete. Zpravidla se ve vybrané destinaci volí pobyt mezi 2 až 5 dny. Nejčastěji se navštěvují destinace jako Dubaj, Seoul, Hong Kong, Bangkok, Singapore nebo třeba Kuala Lumpur.

Podrobné informace o hlavních stopover destinacích

žena v bazénu s výhledem na město

Samozřejmě vše záleží na tom, přes kterou destinaci letecká společnost letí. Stopoverů můžete mít v rámci svého letu i několik. V případě volitelného stopoveru tak většinou doplatíte k letence pouze navýšené letištní poplatky, v řádu několika stovek českých korun.

Jak to probíhá na letišti

Austrálie má poměrně přísné podmínky dovozu veškerého zboží, zejména pak živočišného a rostlinného původu. Každý pasažér ještě v letadle před přistáním vyplňuje kartičku – tzv. „Passenger Card“, kde se kromě vašich osobních údajů musí uvést množství a druh zboží, které dovážíte a které je určeno k proclení (alkohol, cigarety, peníze atd. ..). Pokud přivážíte do Austrálie jídlo, koření nebo nějaké přírodní výrobky ze dřeva či rostlin, je třeba to přiznat, deklarovat! Značná část produktů se navíc dovážet nesmí.

Více informací je možné nalézt na oficiálních stránkách Australské vlády

Jestliže máte cokoliv k proclení, musíte na letišti zamířit k východu s nápisem „Goods to declare“ a umožnit celníkům zkontrolovat obsah vašeho zavazadla a balení dovážených věcí. Celníci pak zkontrolují zboží, případně jeho množství a pokud ho přesáhnete, vyměří předmětné clo. To platí zejména u tabákových produktů a alkoholu. Protože je clo poměrně vysoké, doporučujeme dané kvóty dodržovat.

Pejsek na letišti

Obecně platí, že většinu vakuově balených výrobků je možné do Austrálie přivézt. Pozor, deklarovat se vyplatí. Pokud totiž dané zboží nenecháte proclít a úředníci je najdou při kontrole vašich zavazadel, můžete od imigračního úřadu dostat vysokou pokutu. Zbytky jídla z letadla, ovoce, zeleninu, řízky od maminky a podobně, vyhoďte ještě na letišti před kontrolovanou zónou do speciálních odpadkových košů. Nezřídka mezi lidmi procházejí speciálně vycvičení psy, kteří najdou zbytky jídla nebo jiných živočišných produktů.

Věci, které do Austrálie dovážet nelze

Vlastní letenkářský rezervační systém

AustraliaOnline má vlastní přístup do rezervačního systému AMADEUS, který ji umožňuje rezervovat letenky do celého světa. Prostřednictvím tohoto systému vidíme všechny lety, volná místa, knihovací třídy, podmínky letenky, aktuální ceny a samozřejmě také všechny naše rezervace. Pomocí tohoto systému se letenky nejen rezervují, ale též vystavují, provádějí jejich změny a případná storna. Díky tomu můžeme poskytovat kompletní servis, související s okamžitým vystavením letenky, změnou i jejím zrušením. Flexibilita je v tomto ohledu velmi důležitá, protože zájem o změny odletů jsou v případě letenek do Austrálie velmi časté, a proto je potřeba reagovat okamžitě, protože s blížícím se odletem je množství volných míst omezené.

Letištní rezervační systém

Cenová nabídka s nezávaznou rezervací letenky

AustraliaOnline Vám ochotně vypracuje cenovou nabídku letenky do Austrálie nebo jiných destinací. Vzhledem ke způsobu tvoření ceny letenek, viz popis výše, nelze cenu předem určit, aniž by se upřesnil termín, destinace, jména cestujících nebo počet osob. Cenu totiž určují knihovací třídy (tarify) a ty se mění podle obsazenosti konkrétního letu, a proto může být cena letenky každý den jiná. S cenovou nabídkou vám vždy vytvoříme nezávaznou rezervaci letenky a tím zajistíme i místo na daném letu. Rezervaci je možné kdykoliv zrušit nebo změnit až do zaplacení a následném vystavení letenky. Speciální ceny letenek a výhody od AustraliaOnline poskytujeme nejen studentům.


Kontaktujte nás pro nejlepší aktuální nabídku.

Koho doporučujeme

Korean Air

Korean Air je jedna z nejznámějších asijských leteckých společností, vyznačující se výborným servisem. Díky úzké spolupráci s Czech Airlines má v Praze silné zázemí, odkud také pravidelně odlétá. Na některých letech do Soulu tak můžete slyšet palubní instrukce dokonce v češtině.

Díky úzké spolupráci AustraliaOnline a Korean Air získáte několik exklusivních výhod. Jedná se zejména o možnost přepravit extra zavazadla (nadváhu), přesněji řečeno dvou kusů zavazadel, každý do váhy 23 kg. V ceně letenky od AustraliaOnline máte možnost přepravit do Austrálie až 58 kg, 2 x 23 kg v odbavených zavazadlech a 10 kg si můžete vzít na palubu. Mezi další výhody patří např. změna zpátečního letu zdarma nebo plné vrácení ceny letenky v případě zamítnutého víza.

Pro klienty AustraliaOnline druhé zavazadlo zdarma!

Korean Air vám nabízí skvělý servis během celého letu. Proto aby vám let rychle ubíhal, Korean Air poskytuje dostatek jídla, pití (včetně alkoholických nápojů) a zábavní systém s možností výběru nejnovějších filmů, hraní her a podobně. Na letišti v Soulu je pak k dispozici vstup do VIP salónku, který je pro pasažéři jednosměrných letenek s čekáním delším 6 hodin, dokonce zcela zdarma. Ve VIP salónku se můžete v příjemném prostředí občerstvit (zdarma jídlo i nápoje), osprchovat se, použít internet a celkově vyrelaxovat. Na letišti v Soulu je též možno využít některý z výletů, které jsou pro klienty Australianline poskytovány zdarma. Samozřejmě musíte posoudit zda máte na jejich absolvování dostatek času.

Více informací naleznete na stránkách KoreanAir

Letadlo společnosti KoreanAir

Asi nejznámější výhodou při cestování s Korean Air je poskytnutí ubytování zdarma na letišti v Soulu pro pasažéry se zpáteční letenkou. Cestující jsou ubytování v 5* hotelu Grand Hyatt Incheon (incheon.grand.hyatt.com). V ceně ubytování je transfer (z letiště a zpět) a snídaně. Ze zkušenosti víme, že regenerace v hotelu při zpáteční cestě je velmi příjemná, neboť dlouhé lety jsou obecně velmi náročné. Vhodné to není jen pro studenty, ale též pro starší osoby a rodiny z dětmi. Rozdělení cesty na dvě části vám více pomůže se vyrovnat s posunem času a navíc se před dalším letem dostatečně zregenerujete.

Korean Air patří do skupiny SkyTeam, jehož výhod doporučujeme využít. Kdykoliv využijete služeb jedné z aerolinek SkyTeam a k rezervaci uvedete i číslo vaší členské kartičky, automaticky se vám kumulují body za uletěné míle. Tyto body se dají později použít na nákup různého zboží, platbu hotelu, půjčování aut nebo získání bonusových letenek. O Členství v bonusovém program Korean Air Skypass najdete na následujících stránkách Korean Air.

Emirates

Emirates patří mezi nejznámější a nejrychleji se rozvíjející letecké společnosti světa. Jejich flotila čítá několik stovek letadel a každý rok roste. Kvalitou poskytovaných služeb se řadí mezi ty nejlepší na světě. Co se týká servisu patří Emirates mezi nejlepší na světě. Výjimečné zážitky zažijete díky prvotřídnímu zábavnímu systému na palubách letadel, skvělému jídlu, pití, možnosti připojení na internet, telefonování z paluby letadla a podobně. Jedinečnost Emirates potvrzují i četná ocenění, které pravidelně získávají. Emirates získala v roce 2010 ocenění za nejlepší catering a v roce 2013 se stala dle World Airline Awards nejlepší leteckou společností, jejich systém palubní zábavy „Inflight Entertainment“ vyhrál v roce 2014 první místo ve Skytrax Awards.

AustraliaOnline a Emirates jsou již od jejich vstupu na český trh dobrými partnery. Díky tomu vám přinášíme exklusivní ceny letenek i další výhody, např. při rezervaci stopoverů, které jsou exklusivně u AustraliaOnline zdarma.

Velkou výhodou cestování s Emirates je jejich široká nabídka letů. Z Prahy se létá do Dubaje každý den a dále přes Bangkok, Kuala Lumpur nebo Singapore do všech destinací v Austrálii a na Novém Zélandu několikrát denně. Emirates nedávno uzavřelo partnerství se australskou leteckou společností QANTAS a tím dále zacílila na spojení Evropy a Austrálie. S Emirates můžete odlétat nejen z Prahy, ale i z Vídně. Kromě možnosti strávení několika dní ve Spojených Emirátech je možné zajistit stopover (plánovanou zastávku) v Bangkoku, Kuala Lumpur nebo Singapore. Vždy záleží na trase letu, která je závislá na cílové destinaci.

Více informací naleznete na stránkách Emirates

Letadlo společnosti Emirates

Dubaj ve Spojených Emirátech láká k návštěvě nejednoho cestovatele. Na dálkových letech nabízí Emirates stopover v Dubaji zcela zdarma. Češi k návštěvě Dubaje získají víza přímo na letišti a bez komplikací. Pokud nemáte čas pro návštěvu samotné Dubaje, prozkoumání letiště též stojí za to. Najdete zde velké množství obchodů, hotelů a restauračních zařízení nebo také známé zahrady „Zen“.

Při čekání v Dubaji delším 8 hodin má cestující v určitém tarifu nárok na ubytování v hotelu. Pro náročnější klienty lze zažádat při kratším čekání o tzv. Marhaba service (luxusní salonek s občerstvením, internetovým připojením a podobně).

Emirates umožnuje cestujícím převoz rozměrnějších sportovního vybavení jako je například kolo, surf nebo potápěčskou výstroj. Váhový limit odbavených zavazadel, včetně této výstroje činí celkem 30 kg.

Emirates nabízí svůj vlastní bonusový program. Proto se neváhejte zaregistrovat do Skywards a sbírejte Emirates body. Body pak můžete využít pro získání nadváhy, dárky nebo letenky po Evropě. Více informací na stránkách Emirates.

Letenky po Austrálii a přilehlých destinacích

Vnitrostátní lety po Austrálii

Cílem Vašeho pobytu v Austrálii určitě nebude jen jedna lokalita. Austrálie je velmi rozmanitá a skýtá mnoho příležitostí k poznání. Vzhledem ke značným vzdálenostem mezi jednotlivými destinacemi se v Austrálii velmi často létá. Letenku si můžete koupit u klasických leteckých společností, jako je např. QANTAS a nebo podobně jako v Evropě u některé z nízkonákladových leteckých společností (Jet Star, Virgin Australia nebo Tiger Airways). Frekvence letů mezi velkými města je vysoká a ceny letenek jsou tak velmi přijatelné, začínají již na částkách 50 AUD za jednu cestu. Některé přelety v rámci Austrálie je také možné vystavit výhodněji společně s dálkovou letenkou, například v případě přeletu z Brisbane na Gold Coast.

Létání s nízkonákladovými společnostmi skýtá některá specifika. Zpravidla se vyplatí letenky kupovat dlouho dopředu. V základní ceně letenky je pouze příruční zavazadlo a případě potřeby je tedy nutné připlatit za zavazadlo, protože na letišti je pak cena podstatně vyšší. Pro vnitrostátní cestování se stačí dostavit na letiště hodinu před odletem, zpravidla zde existují tzv. „domestic“ terminály, kde je vše o poznání rychlejší než na těch mezinárodních. Kupuje se zásadně jen jedna cesta, takže není výjimkou, že pro cestu zpět využijete jinou leteckou společnost pokud nabídne nižší cenu.

Rezervaci můžete udělat sami na webových stránkách nízkonákladových společností a nebo prostřednictvím naší cestovní kanceláře AustraliaOnline Travel.

Letadlo

Letenky do přilehlých destinací

Když už se budete pohybovat delší dobu pohybovat na opačném konci světa, určitě vaší pozornosti a cestovatelským touhám neuniknou destinace, které jsou v blízkosti Austrálie. Podívat se tak můžete například na Nový Zélend, jehož divokou a neposkvrněnou přírodu znáte z Trilogie Pána Prstenů. Mezi jeho největšími městy Aucklandem a Christchurch a velkými Australskými centry Sydney, Melbourne a Brisbane létá mnoho leteckých společností a sehnat tak levnou letenku není nikterak obtížné. Ceny zpáteční letenky se pohybují již okolo 300 AUD. Kromě Nového Zélandu navštěvuje mnoho studentů další přilehlé destinace v Tichém oceánu, např. Fiji, Samoa, Vanuatu nebo Tonga. Samotná návštěva těchto destinací by byla jinak velmi nákladná. Zpáteční letenky z Austrálie je možné získat již od 600 AUD.

10 tipů k letenkám do Austrálie

  • Včasné zakoupení letenky vám zajistí tu nejvýhodnější cenu a především místo na daném letu

  • Jen s AustraliaOnline máte bezkonkurenční ceny letenek Korean Air a Emirates! Nabízíme však i ostatní letecké společnosti.

  • Nedoporučujeme dělat rezervace online na webových portálech. Často nevíte, na koho se obrátit v případě, že chcete letenku změnit nebo když nemůžete odletět vůbec.

  • Vsaďte na profesionály AustraliaOnline a zajistíme vám kombinaci letů přímo na míru! Garantujeme tu nejnižší cenu. Cestujete rádi? Rádi vám nabídneme letenku se stopovery v různých destinací. Stačí si jen vybrat.

  • Chcete zůstat v Austrálii rok nebo déle? Důkladně zvažte, zda si zvolíte jednosměrnou nebo zpáteční letenku. Výhodnější zpáteční letenka má platnost 12 měsíců a je vázána na vaše jméno, nelze ji tak převést a většinou ani nejde stornovat. Zakoupení letenky s odletem z Austrálie (i v případě totožné letecké společnosti, se kterou jste přiletěli) bývá až o 20 % dražší!

  • Chcete převést golfový bag, kolo nebo surf? Zajistíme vám takovou letenku, kde převezete i jiné nadrozměrné věci bez problému.

  • Nevíte kdy přesně se budete vracet z Austrálie? Využijte našich speciálních studentských tarifů s 12 ti měsíční plaností a možností změny zdarma. Navíc si můžete do Austrálie přivézt a odvézt až 46 kg odbavených zavazadel.

  • Zakoupení letenky před vydáním víza? S námi se bát nemusíte. V případě zamítnutí vám vrátíme cenu letenky.

  • Plánujete odlet dlouho dopředu a máte strach z nenadálých okolností? Pojistěte si svoji letenku a předejděte tak případným problémům při jejím rušení.

  • Před jakýmkoliv odletem (z Evropy či Austrálie) vřele doporučujeme všem cestujícím, aby si ve vlastním zájmu zkontrolovali své letenky, případě nás kontaktovali. Předejdete tak nepříjemnostem v případě nenadálým změn ve vaší letence (čas odletu, číslo letu, apod.).

Co je u nás nového?

Vrácení poplatků za víza a práce bez omezení

Austrálie bojuje s nedostatkem pracovních sil v důsledku pandemie Covid-19. Rozhodla se tak učinit řadu kroků, které potěší především držitele… Více

Změny pro vstup na území Austrálie

Od 15. 12.2021 došlo ke změnám pro vstup do Austrálie pro držitele platných víz (kvalifikovaní pracovníci, studenti, držitelé Work and… Více

Překážky jsou pouze v naší hlavě

Než člověk odjede do Austrálie, zvažuje pro i proti a přemýšlí, jestli do toho jít. Otázky typu: Co když tam… Více

Anička nás zdraví ze Sydney: „MANLY BEACH je nádherná lokalita, která se mi zapsala do srdce.“

„Ano, je to tak, jsem zpět v Praze. Naštěstí let s Qatar Airways proběhl bez problémů. Rozhodovala jsem se poměrně… Více

Kontakty

Domluv si konzultaci

Barbora Škopová

+ 420 211 221 501 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Praze lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Opletalova 23, 4. patro,
110 00 Praha 1

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 733 123 999


+420 733 123 999 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Brně lze kontaktovat i přes:Více kontaktů

Adresa:

Rašínova 103/2
602 00 Brno

Otevírací doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 211 221 501

Kamil Glinský

+421 918 570 900 kamil@australiaonline.sk

Australiaonline v Bratislavě lze kontaktovat i přes:

Australiaonline Bratislava
Více kontaktů

Adresa:

Gunduličova 4
811 05 Bratislava

Otevírací doba:

PONDĚLÍ09.00 až 15.00
ÚTERÝ09.00 až 15.00
STŘEDA09.00 až 15.00
ČTVRTEK09.00 až 15.00
PÁTEK09.00 až 15.00

Adresa:

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St. Sydney
NSW, 2000, Austrálie

Otevírací doba:

PONDĚLÍ09.00 až 17.00
ÚTERÝ09.00 až 17.00
STŘEDA09.00 až 17.00
ČTVRTEK09.00 až 17.00
PÁTEK09.00 až 17.00

Nezaujala tě Austrálie?